2019’u da mı Güvenliğinizi Sağlamadan Geçirdiniz?

Hırsızlık, son yıllarda ülkemizde en çok işlenen suçlar arasında yer almaya devam ediyor. Resmi kaynakların verilerine göre bu durum 2019 yılında da değişmedi. Yaşanan her 3 suçtan 1’i hırsızlık olarak kayıtlara geçti.

Son zamanlarda yaşanan işsizlik, ekonomik bozukluklar ve kaçak göçmenlik sorunları hırsızlık suçlarının artmasına yol açtı. Fakat; hırsızlık suçlarının engellenememesinin önündeki en büyük nedenlerden birisi, caydırıcı kanunların bulunmaması.

Hırsızlık suçundan dolayı tutuklanan bireyler, çok kısa süre içerisinde serbest kalmakta ve çaldıkları para ve değerli eşyalar yanlarına kar kalmaktadır. Üstüne üstlük, hırsızlık olayları yüzünden psikolojik sıkıntılar yaşayan bireyler, aynı korku ve stres ile yaşamaya devam ediyorlar ya da taşınmak zorunda kalıyorlar.

Ortalama Hırsızlık Yaşı 20’nin Altına Düştü!

Ülkemizde her bir saatte 20’ye yakın özel alan soyulmaktadır. Hırsızların tercih ettiği mekanların en önemli eksikliği ise “alarm sistemine sahip olmamaları” olarak öne çıkmaktadır. 

Ülkemizde meydana gelen hırsızlık olaylarının yüzde 79’unu 20 yaş altı gençlerin oluşturması ise oldukça vahim bir durum. Verilen düşük cezalar ile beraber bu yaş aralığı, vatandaşları daha çok tedirgin edebilecek potansiyele sahip.

Yüzde 80’lik Taşınma Oranı

Alışkanlıklarınız hakkında fikir sahibi olan hırsızlar için siz artık potansiyel bir hedefsiniz. Nerede çalıştığınız, evinizde kaç kişinin ikamet ettiği, günlük davranışlarınız hırsızlar için birer fikir sağlayıcıdır. Evinizde veya iş yerinizde alarm sistemine sahip değilseniz, bir hırsızın sizin özel alanınıza girmesi çok daha basittir.

Evleri soyulan bireylerin yüzde 80’i kısa süre sonra taşınmaktadır. Yaşadığı korkuyu veya kaybı her an “yeniden yaşayacak mıyım acaba” düşüncesi, bireyleri alıştıkları yerden koparmaya sebep olmaktadır. Bireylerin birbirlerine olan güvenlerini de zedeleyen hırsızlık olayları, toplum üzerinde psikolojik bir etki yaratmaktadır.

Peki, Çözüm Yolu Ne?

Hırsızlardan evinizi, değerli eşyalarınızı, yatırımlarınızı ve sevdiklerinizi korumanın en etkili yolu; özel alanlarınız için kuracağınız “alarm sistemleri” olacaktır. Hırsızlık oranları her sene artış gösterse de alarm sistemleri kurulu olan özel alanlar için risk her zaman çok daha düşüktür.

Bu yüzden, gittikçe artan hırsızlık olaylarına karşı alarm sistemleri, artık bir lüks değil ihtiyaç halini almıştır.

Özel alanınıza taktıracağınız güvenlik sistemleri sayesinde kendinizi, sevdiklerinizi ve özel alanınızı tam koruma altına alabilirsiniz.

Ücretsiz Keşif
close slider

ÜCRETSİZ KEŞİF TALEP FORMU