Bahçenizi Yangınlardan Nasıl Korursunuz?

Müstakil ve bahçeli bir eviniz var ise bahçenizin, özel alanınız için vazgeçilmez ve verimli bir alan olduğunu biliyoruz. İlgi alanlarınıza ve zevklerinize göre dekore edeceğiniz bahçeniz, bazen en kötü felaketin de başlangıç noktası olabilir. Eğer gerekli önlemleri almaz ve bahçeniz için özel yangın alarm sistemleri kurmazsanız, Oluşabilecek en ufacık bir yangın ana binayı ve tabii ki sizin de can güvenliğinizi tehlikeye atacaktır.

Kış Bahçenizi de Asla İhmal Etmeyin

Kış bahçeleri sonbahar ve kış aylarında oldukça fazla kullanılan özel alanlardan biridir. Tabii kışın da mutlaka ısıtma sistemleri veya soba ile ısıtılması gerekilmektedir. Bunun sonucunda da kış bahçesi için de bir yangın oluşturma olasılığı her zaman bulunmaktadır.

Bu yüzden kış bahçenizdeki ısıtma sistemlerinizin düzenli bakımlarını yaptırmalı ve priz/elektrik sistemlerini sürekli kontrol etmelisiniz.

Aksi taktirde kış bahçesi, büyük bir felaketin başlangıç noktası olabilir.

Türknet Güvenlik’in bahçe alanlarına özel geliştirdiği güvenlik ve yangın alarmları sayesinde de kış bahçenizi sürekli güven altında tutabilir ve gönül rahatlığı ile vaktinizi geçirebilirsiniz.

Kulübe ve Barakalarda Oluşabilecek Bir Yangını Önceden Nasıl Engelleyebilirsiniz?

Eğer bahçenizde kulübe veya baraka tarzında bir yapı bulunuyorsa, oluşabilecek herhangi bir yangını oldukça büyüten bir yapı olacağını da göz önünde bulundurmalısınız. İçerisine konan mangallar, yanıcı maddeler, tutuşturucu özelliğine sahip yapılar ufak bir kıvılcımı bile bir anda alev topuna dönüştürmeye yetecek şeylerdir.

Bu sebepten dolayı;

  •    Boya incelticiler, gaz tüpleri, benzin şişeleri ve yağlar gibi maddelerin kulübenizde oksijen almayan ve aleve dayanıklı kaplarda saklandığından emin olun.
  •    Gelecekte kullanma ihtimaliniz düşük olan yanıcı maddeleri atın, istif yapmayın.
  •     Elektrikli parçaların kablolara zarar vermeden doğru şekilde çalıştığından emin olun
  •    Mangalları tamamen soğuyana kadar barakalarda – kulübelerde saklamaktan kaçının
  •    Kulübe içerisine mutlaka bir yangın detektörü ve siren kutusu taktırın.

Kundaklama nispeten nadir yaşanır. Fakat ne yazık ki başımıza ne zaman ne geleceğini bilemeyiz. Dış alanlara bakan güvenlik ışıkları ve kameralar kurarak kötü niyetli kişileri caydırın. Ayrıca; evinizin yanına barakalar yerleştirmemeye dikkat edin. Çünkü herhangi bir yangında alevlerin ana mülke çok daha kolay yayılmasına izin verir.

Ayrıca kulübe ve ana mülkünüzün birbirine yakın kapılarının çevresinde de mutlaka birer yangın tüpü bulundurmalısınız.

Tadını Çıkartın

Bahçenizin tadını dört mevsim de doyasıya yaşayın.

Türknet Güvenlik ücretsiz keşif formunu doldurarak hızlı bir şekilde yangın risk raporunuzu oluşturun. Özel alanınızın riskli yapısına özel yangın alarm sistemleri kuralım.

Türknet Güvenlik Alarm Sistemleri ile Güvende Olun

Ücretsiz Keşif
close slider

ÜCRETSİZ KEŞİF TALEP FORMU