Pandemi sonrası açıklanan destek paketlerinden biri de ev alım ve satımlarında sağlanan kredilerdeki destek tutarlarıydı. Bu destek sayesinde birçok birey daha kolay ev satın alma ve satma işlemini gerçekleştirdi.

Peki yeni ev satın alırken güvenlik açısından nelere dikkat etmelisiniz? Hangi adımlar sizi çok daha güvenli kılar? Evet; ev satın alırken fiyatı, konumu ve ulaşımı önemli ama gece yatarken veya evden uzaklaştığınız zaman içinizin huzurlu olması daha önemli.

Gelin bu blog yazımızda cevabını arayalım…

Giriş Noktalarını İyi Analiz Edin

Hırsızların ilk baktıkları yerlerden biri kolay giriş yerleridir. Kapı, balkon ve pencereler buna örnek olarak gösterilebilir.

O yüzden siz de ilk başta kilit giriş noktalarına odaklanın. Tek camlı pencereler, zayıf kapı kilidine sahip giriş kapıları ve alçak katlarda balkon, cam girişlerini kapatan ağaçlar sizi savunmasız bırakabilir.

Müstakbel Komşularınızdan Bilgi Alın

Evi satın almadan önce çevrenizdeki bireylerden geri dönüşler alın.

Evi satın alacağınız semtte daha önce hırsızlık yaşanıp yaşanmadığını, aynı şekilde apartmandaki hırsızlık vakalarını öğrenip o şekilde karar verebilirsiniz.

Apartman Güvenliğini İnceleyin

Kolayca açılan bir giriş kapısına sahip apartmana taşınacaksanız, daha fazla önlem almak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü evinizle hırsız arasındaki tek engel apartman girişindeki kapı olabilir.

Apartmanın sağlam bir kapıya sahip olması, giriş ve arka bölgelerde sensörlü ışık bulunması ve kameralı diafon kullanımı, sizi bir nebze olsun daha güvende tutacaktır.

Tabii ki Alarm Sistemi

Yeni taşınacağınız bir dairede sizin güvende tutacak en sağlam yol ise her zaman kaliteli bir ev alarm sistemine sahip olmanızdan geçmektedir. Her eve ve her bütçeye göre ayarlanabilir ev alarm sistemleri sayesinde, günün her saati içiniz rahat edecek ve özel alanınız güvende olacaktır.

Özel alanınızın ihtiyacına göre kurulmuş, günün her saati uzaktan kontrol sağlayabileceğiniz ve en ufacık bir tehditte bile anında size ve kolluk kuvvetlerine ulaşan alarm izleme merkezi ile gün boyu güvende hissedersiniz.

Ücretsiz bir şekilde dolduracağınız keşif formu sayesinde en kısa sürede siz de Türknet Güvenlik ailesine katılabilir; sevdiklerinizi, özel alanınızı ve kendinizi en güvenli şekilde koruyabilirsiniz.

Ücretsiz Keşif Formu;

https://bit.ly/2BaO8rN

Ücretsiz Keşif
close slider

ÜCRETSİZ KEŞİF TALEP FORMU