Ev Güvenliği

Ev Alarm Sistemleri

Türknet Güvenlik, Ev Alarm Sistemlerinde Son Teknoloji GPRS Modül Kullanır.
Günümüzde bir ihtiyaç haline gelen ev alarm sistemlerinde, Türknet Güvenlik son teknoloji GS 2060 GPRS modül kullanmaktadır. Tüm ürünlerimiz DSC marka olup, TYCO SECURİTY (USA) ürünüdür. Evinize kurduracağınız paket (temel) alarm sistemi ile sevdiklerinize zarar gelmeden, gözünüz arkada kalmadan rahatça evden çıkabilir ve gönül rahatlığı ile uyuyabilirsiniz.

TÜRKNET  Alarm Sistemi

Yaşam alanınıza ya da çalıştığınız ortama izinsiz giriş yapabilecek, canınıza ve malınıza zarar verebilecek kötü niyetli kişilerin hedefi olmaktan sizi koruyan elektronik bir güvenlik sistemidir.

Türknet alarm hizmeti satın alarak korumasız olan diğer evlerden ayırt edilirsiniz. Özellikle yalnız yaşayan genç bireylerimiz
ve yine yalnız yaşayan ebeveynlerimiz
savunmasız göründüklerinden dışarıdan gelebilecek saldırıların birinci hedefi durumundadır.

Türknet alarm sistemi, mekanın özelliğine göre projelendirilip kablolu veya kablosuz olarak kurulabilmektedir. Alarm sistemi, izinsiz giriş yapıldığında dış cephedeki ışıklı sirenin yüksek ses çıkararak caydırıcı özeliği ile izinsiz giriş yapmaya çalışan kişinin kaçmasını ve aynı zamanda alarm izleme merkezine sinyal gönderip acil yardım almanızı sağlar

Alarm Sistemi Kurulumu

Alarm sistemi montajı apartman dairesi için 2 ila 3 saat arası sürmektedir. Giriş katlarda riskli noktalar
daha çok olacağından bu süre artabilmektedir . İşlem, yüksek katlarda daha az zaman almaktadır.

Ürünlerin montajı yapılırken etrafın toz olmaması için özel olarak elektrikli süpürge ile matkap aynı anda çalıştırılır.

Komşularınızın rahatız olmaması için sabah 9:00’dan önce montaja başlanmaz. Montaj başladığında en fazla 15 dakika süren  matkap işlemi sonrası süreç, tamamen sesiz bir şekilde geçmektedir.

Montaj bitiminde uygulamalı eğitim verilmektedir. Sistemi kullanmak çok kolaydır. Hatta tek tuşla kurabilir, tek tuşla kapatabilirsiniz. Size verilen eğitimde her açıdan nasıl kullanacağınız gösterilmektedir.

Paket (Temel ) Ev Alarm Sistemi Nedir?

Paket Ev Alarm sistemini oluşturan ürün ve hizmetlerimiz şu şekildedir;

•    Bir adet alarm paneli: Alarm sisteminin takılmış olan uç birimlerini kontrol etmekte, bu birimlerden gelen sinyalleri analiz edip telefon veya GPRS cihazı üzerinden alarm merkezi ile haberleşmeyi sağlamaktadır.
•    Bir adet şifre paneli (keypad): Eve giriş ve çıkışlarda şifrenizi yazacağınız, acil durumlarda basacağınız butonların olduğu paneldir. Arıza durumunda firmaya ve size sarı (trouble) ışık ile sistemde sorun olduğunu bildirilmektedir.
•    Bir adet hareket algılayıcı sensör: Daire iç kısmına, hol veya geçiş bölgelerine takılmaktadır.
•    Bir adet kapı ve pencere sensörü (swich): Daire kapısına ve gerekli ise pencerelere de yerleştirilen, izinsiz açılış veya zorlamalarda alarmın uyarı vermesini sağlayan cihazdır.
•    Bir adet dış siren: Daire dışına veya dış cepheye konumlandırılan, alarm durumunda etrafı sesli olarak uyaran, yüksek sesli ve ışıklı yanıp sönen caydırıcı harici sirendir.
•    Bir adet dahili siren: Evinizde uygun bir yere yerleştirilecek olan iç siren, dış siren ile birlikte aynı zamanda evin içerisinde de sesli uyarı vermektedir.
•    Bir adet bakımsız kuru akü: Elektrik kesildiğinde sisteminizi 24 saat beslemekte ve sorunsuz çalışmasını sağlamaktadır.
•    7/24 alarm merkezi hizmeti: Sisteminizin sağlıklı çalıştığının kontrol edilmesi, acil durumlarda yetkili mercilerin ve yetkili kullanıcıların aranmasını sağlayan kendi bünyemizdeki merkezimizdir.

Opsiyonel ürün olarak;

•  GPRS modül: Alarm sisteminizin, alarm merkezi ile uydu üzerinden 24 saat bağlantıda olmasını sağlamaktadır.

Türknet Alarm firması Ücretsiz keşif hizmeti nedir?

Size ücretsiz olarak sunulan bu hizmetten en iyi şekilde yararlanabilmeniz için görüşmeye gelecek olan satış temsilcisinin projelendirme tecrübesi ve alarm konusunda bilgili olması önemlidir.
Doğru yapılan bir keşif ile az maliyetli, yüksek korumalı sisteme sahip olur ve doğru yere yerleştirilen ürünler ile yanlış alarm vermeyi önlemiş olmakla beraber komşularınızı da rahatsız etmekten kaçınmış olursunuz.

Türknet Alarm sistemleri, size ve sevdiklerinize en son teknoloji ürünleri, yüksek hizmet anlayışı ve tecrübeli personeli ile ücretsiz keşif hizmeti konusunda da ihtiyacınız olan güveni sunmaktadır.

 

 

 

Türknet Alarm Acil İlk Yardım Butonu İle Panik Yapmaya Son

Türknet’in acil yardım butonu, boyna kolye şeklinde kullanılabileceği gibi kemere de takılabilmektedir. Kullanımı son derece kolaydır. Üzerinde 4 adet basma tuşu bulunmaktadır. Acil yardım tuşu üzerinde kullanım kolaylığı olması için kırmızı zil resmi bulunmaktadır. Parmak ile 6 saniye basılı tutulduğunda aktif hale geçerek, Türknet Alarm İzleme Merkezi’ne acil yardım sinyali göndermektedir. Acil Yardım sinyalini alan iyi eğitimli personelimiz, hızlı tepki vererek size en kısa sürede yardım ulaşmasını sağlamaktadır. Diğer basma tuşları, alarm sistemini açmak ve kapatmak için kullanılmaktadır. Bu tuşları çalıştırmak için 2 saniye basılı tutmanız yeterli olmaktadır.

Acil durum butonunu aktif hale getirmek için 6 saniye basılı tutmanız yeterlidir. Acil Yardım butonunun pil ömrü 3 yıldır. Zayıfladığında, elektronik güvenlik sisteminizin mekanik tuş takımından uyarı sinyali vermektedir. Cihaz, bu sinyali aynı zamanda Türknet Alarm İzleme Merkezi’ ne de göndermektedir. Pil değişimi için bizden yardım alabileceğiniz gibi herhangi bir saat tamircisinden temin edebileceğiniz pili, kendiniz de değiştirebilirsiniz.

Gaz Alarm Sistemleri

Gaz Alarm Sistemleri

Gaz kaçağı algılama sistemleri, her türlü konut ve iş yerlerinde kullanılmaktadır. Özel tasarlanmış gaz kaçağı algılama sistemleri ile can ve mal kayıplarını önlemek için, mekanın özelliğine göre cihazlar seçilip, projelendirme yapılmaktadır.

 

Ücretsiz Keşif
close slider

ÜCRETSİZ KEŞİF TALEP FORMU