İçinde bulunduğumuz dönemin gerektirdiği koşullar sebebi ile evlerimizden, iş ve acil durumlar dışında çıkmamamız gerekiyor. Her ne kadar vaktimizin birçoğunu evlerimizde geçirsek de bu her an hırsızlık tehlikesi yaşanmayacağı anlamına gelmiyor.

Normal zamanda olduğu gibi yine gün içerisinde keşif yapan hırsızların özellikle bu dönemde dikkat ettikleri unsurlar, kesinlikle evlerde alarm sistemi olup olmadığıdır. Özel alanınızda alarm sistemi yok ise, hırsızların birinci hedefi olmanız muhtemeldir. “Zaten herkes evinde, o yüzden hırsızlık olmaz.” gibi bir düşünceye kapılmak, sizi potansiyel hedef haline getirecek düşüncelerin başında gelmektedir.

Neler Yapılabilir?

Bu dönemde aile bireyleriniz ve apartmanda ikamet ediyorsanız komşularınız ile ortak bir kararda buluşup, yabancılara asla kapının açılmaması konusunda anlaşmanız gerekmektedir. Çünkü hırsızlar, bu dönemde kapınıza kadar gelip kontrol yapabilirler.

Aynı şekilde gece uyurken de bütün önlemlerinizi aynı şekilde almaya devam etmelisiniz. Kapınızın kilidinden cam ve balkon kapılarının güvenliğine kadar tedbirleri almaya özen göstermelisiniz. Sürecin ne kadar uzayacağı daha net belli olmadığından havaların ısınması ile birlikte cam ve balkonlar, hırsızların rahatlıkla girip, çıkabileceği yerler olacaktır. Bu yüzden özel alanınızı her zamankinden daha da fazla korunaklı bir hale getirmeniz gerekiyor.

Ayrıca; salgın hastalık sebebi ile kolluk kuvvetlerimiz, belirli bir yaşın üstündeki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ikamet ettikleri yerlere giderek karşılamaktadırlar. Fakat unutmayın; hiçbir polis ve görevli, sizlerden bir şey istemezler. Kolluk kuvvetlerinin özverili çalışmasını fırsat bilen kötü niyetli kişilere karşı da bilinçli olmanızda fayda var. Eğer fırsattan faydalanarak evinize zorla girmek isteyen biri olursa, alarm sisteminizin şifre panelinde bulunan panik butonuna basarak tehlikeyi, alarm izleme merkezimize ve kolluk kuvvetlerine anında bildirebilirsiniz.

Ev Alarm Sistemi Edinin!

Ev alarm sistemleri, hırsızların evinize girmemesini sağlayacak tek unsurdur. Hem caydırıcılığı hem de “hırsızı yakalatmadaki” yüksek oranı sayesinde birçok hırsız, alarm sistemi takılı olan eve girmeyi denememektedir.

7/24 Gözümüz Üzerinizde

Alarm sistemine entegre olan siren kutusunun uyarı vermesi ile birlikte saniyeler içerisinde size ve kolluk kuvvetlerine geri bildirim gönderen alarm izleme merkezimiz sayesinde, günün her saati özel alanlarınız ve sizler güvende olacaksınız.

Acil Durumlarda Panik Butonu ve Uygulaması

Yaşanabilecek acil durumlarda, özellikle yaşlı bireylerin kullanabileceği şekilde tasarlanmış panik butonu ve panik butonu uygulaması ile aile bireyleriniz de güven altında olacaklar. Sadece tek bir butona tıklanması ile alarm izleme merkezimiz anında harekete geçecek ve tehlikeyi en kısa sürede sonlandıracaktır.

Günün her saati sevdiklerinizin, sizin ve özel alanlarınızın güvende kalması için siz de Türknet Güvenlik Ailesi’ne katılın!

Türknet, güvende hissettiğin her yerde!

Ücretsiz Keşif
close slider

ÜCRETSİZ KEŞİF TALEP FORMU