Güvenliğiniz için Görüntülü Kapı Sisteminin 5 Önemi

Gece uykunuzun en tatlı yerinde çalan kapı zilinin gerginliği herkes için hemen hemen aynıdır. Birini beklemiyorken kapıdakinin kim olduğunu, o klasik soru “kim o” sorulduktan sonra gelen cevabın tatminsizliği ile beraber artan gerginlik, acaba “kapıyı açsam mı, açmasam mı” arasında geçen zaman ile stres seviyesi üst seviyeye çıkar.

Güvenlik sistemlerinin hemen hemen hepsi birbirine entegre olarak çalışır ve birbirini destekler tarzda uygulanmaktadır. Ev ve kişisel güvenliğinizi sağlamak için faydalanacağınız ev alarm sistemleri, panik butonu uygulaması gibi birçok ürün ve hizmet mevcut zaten. Bu blog yazımızda ise sokak kapınıza entegre edeceğiniz görüntülü kapı sisteminin faydalarına değineceğiz; 😊

Tabii ki Güvenlik

Görüntülü kapı sisteminin elbette ki en büyük amacı ev güvenliği sağlamaktır. Bu güvenlik sistemi sayesinde kapınıza gelen kişiyi görebilir, konuşabilir ve ona göre hareket edebilirsiniz.

Mobil entegreli görüntülü kapı sistemlerinin uzaktan da kontrolü mevcuttur. Siz evde yokken kapınınız ne zaman çaldığını ya da aile bireylerinizin eve giriş çıkış saatlerinizin görebilirsiniz.

Teslimatları Kaçırmayın

Evde yokken kapınıza gelen kargo teslimatını kaçırdığınız çok olmuştur. Görüntülü kapı sistemi sayesinde kapıdakinin teslimat elemanı olduğunu görebilir ve teslimatı güvenli bir yere bırakmasını isteyebilirsiniz.

Çevrenin de Güvenliğini Sağlayabilirsiniz

Bu güvenlik sistemi sayesinde komşularınızın da güvenliğini nispeten sağlayabilirsiniz. Görüntülü sistem sayesinde çevrede olup bitenler de kayıt altına alınabilir. Tabii ki burada KVKK (kişisel verileri koruma kanunu) devreye girebilir. Fakat siz sadece kendi sokak kapısı girişinizi kontrol ediyorsunuz ve kamera ile alakalı bir uyarı levhası yerleştirdiğinizde, güvenliğinizi sağlamaya devam edebilirsiniz.

Mobil Entegrasyon

Bu görüntülü kapı sistemi biraz ileri seviye de olsa, oldukça kullanışlı ve işe yarar olduğu aşikâr. Artık teknoloji içerisinde yaşıyoruz ve birçok cihazı birbiri ile senkronizasyonlu bir şekilde kullanabiliyoruz. Akıllı ev sistemine sahipseniz, siz evde yokken kapınıza gelen yabancı birini ürkütmek için evde ışıkları açabilir ve ses çıkartabilirsiniz. Tabii ki burada yine ilk etmen görüntülü bir kapı sistemine sahip olmanız.

Kişisel Alanınıza Özel Olarak Tasarlayabilirsiniz

Görüntülü ev kapı güvenlik sisteminin bir diğer önemli özelliği de kişisel alanınızın fiziki özelliklerine göre entegre edebilecek olmanızdır. Müstakil bir yerde yaşıyorsanız, alanınızın bütün girişlerine entegre bir sistem kurabilir ve giriş çıkışlara hâkim olabilirsiniz.

Türknet Güvenlik Alarm Sistemleri ile güvenliğinizi günün her saati sağlayın. 😊

Ücretsiz Keşif
close slider

ÜCRETSİZ KEŞİF TALEP FORMU