İş Yeri Güvenliğiniz İçin İpuçları

Büyük çabalarla bugünlere getirdiğiniz işletmeniz, gün içerisinde görünen ve görünmeyen onlarca tehlikeli durumla karşılaşabiliyor. Karşılaştığınız tehlikelerin maddi ve manevi birçok sonucu olabiliyor. Peki en doğru işletme güvenliğini nasıl sağlayabilirsiniz? Gelin cevaplayalım. 😊

Dış Tehlikeler İçin Alarm Sistemi

İşletmenizin girişine bir sürü kilit asmanız, demir parmaklıklar ile çevrelemeniz veya kepenk kullanmanız hırsızların sadece fazladan birkaç dakika harcamasına sebep olacaktır. Ofisinizin güvenlikli bir plazanın üst katında olması, kapınızın en kalın çelikten yapılmış olması da caydırıcı olmayacaktır. Sizi hedef haline getiren bir hırsızın, sizden vazgeçmesi için daha caydırıcı önlemler alınması şart hale gelmektedir.

İş yerinizi dış tehlikelerden yani hırsızlardan korumanız için öncelikle bir iş yeri alarm sistemine sahip olmanız gerekmektedir. Ücretsiz keşif hizmeti ile kuracağınız alarm sistemi sayesinde işletmeniz, bütün gün güven altında kalacaktır.

Herhangi bir olumsuz durumda harekete geçen alarm sistemi sayesinde önce 7/24 Alarm Merkezi’miz ardında da siz bilgilendirilirsiniz. Bütün bu süreç 15 ile 30 saniye arasında gerçekleşmektedir.

İç Tehlikeler İçin de Gerekli Tedbirler Almalısınız

Herhangi bir gaz kaçağı veya yangın başlangıcında tehlikeyi erken fark edip müdahale etmek ve oluşabilecek tahribatı ortadan kaldırmak yine alarm sistemleri ile mümkün. Duman ve gaz detektörleri sayesinde herhangi bir kaçak durumunda hemen bilgilendirilirsiniz ve erken müdahale etme şansınız oluşur.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri

İş yerleri için zorunlu tutulan İSG eğitimleri, güvenlik açısından oldukça önemli bir konudur. Acil bir durumda herkesin nasıl davranacağının ve nelerin yapılmaması gerektiğinin bilinmesi önemlidir. Olası bir tehlike durumunda kargaşa ortamı oluşmaz ve en kısa sürede problem kontrol altına alınabilir.

Ekip Üyelerinin Özenle Seçilmesi

Beraber çalışacağınız ekip arkadaşlarını seçerken göstereceğiniz özen, ileride sizi kötü senaryolardan uzak tutar. Bu nedenle isteyeceğiniz referanslar oldukça önemli.

Herkese Açık Teknolojik Aletlerin ve Belgelerin Gizliliği Önemli

Bir hırsızlık olayı için dışarıya bilgi sızdırılabilecek her durumun kontrole alınmış olması gerekmektedir. İçeriden dışarıya sızacak bir bilgi, bugüne kadar ki bütün emeklerinizi heba edebilir. Bu yüzden bilgisayarlara, yazıcılara ve diğer teknolojik cihazlara gerekli güvenlik sistemlerinin kurulması gerekmektedir.

İş yeri içerisindeki önemli evrakların, sözleşmelerin ve belgelerin herkes tarafından ulaşılamaz hale getirmeniz, geleceğiniz için önemlidir. Bunun için sadece belirli kişilerin erişimi olan kontrol panellerinden faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz Keşif
close slider

ÜCRETSİZ KEŞİF TALEP FORMU