İzolasyon Sürecindeyken Yapılması Gereken 5 Adım

COVİD-19 salgınının bir süre daha devam edeceğini varsayarsak, birçoğumuz ya sadece acil ihtiyaçları için dışarı çıkmakta ya da işe gitme mecburiyeti olduğu için.

Evde normalden çok daha fazla zaman geçirdiğimiz ve sosyal ilişkilerimizin neredeyse minimum seviyeye indiği bu günlerde, evdeyken sizi enerjik ve pozitif tutabilecek önerileri sıraladık;

  • İletişimi Kesmeyin

Teknoloji çağındayız. Her ne kadar fiziki temasa ve yakınlığa alışkın bir toplum da olsak, bu sürece görüntülü görüşme kanallarından sosyal çevremiz ve yakınlarımız ile yapacağımız görüşmeler, bizi pozitif düşüncelere ulaştırabilir. Ayrıca bir nevi sosyallik de devam etmiş olacak.

  • Çalışma Alanınızı Kurun

Eğer evden çalışma sistemine geçiş yaptıysanız, yatağınızda pijamalarınız ile bir düzene alışmayın. Her sabah mesai saatinde masanızın başında olun ve bir ofis ortamında nasıl saat rutinine uyuyorsanız, evinizde de aynı rutini devam ettirmeye özen gösterin. Evet yemek molası da dahil. 😊

  • Günlük Rutinler Oluşturun

Evin içerisinde amaçsız kaldığınız zaman günlük rutinlerinizi takip ederek vakit geçirebilir ve kendinize aidiyet duygusu aşılayabilirsiniz. Bu her sabah yarım saatlik egzersiz de olabilir 4 ayaklı dostunuzu 15 dakika daha fazla hareket ettirerek yürümenizi sağlayarak da.

Kısacası hayatınıza belirli “bunu yapmam lazım” olguları ekleyin.

  • Dijitalde Güvenli Kalın

Günün büyük çoğunluğunu sosyal medya platformlarında veya e-ticaret sitelerinde geçiriyor olabilirsiniz. Bu süre zarfında artan dolandırıcılara dikkat edin. Bilmediğiniz sitelerde vakit geçirmeyin, gereksiz linklere tıklamayın. Bu süreci kötü bir tecrübe ile anmak istemezsiniz.

  • Bardağın Dolu Tarafından Bakın

Pozitif şeyler düşünmek, ruhsal olarak sizi rahatlatacaktır. Başınıza gelebilecek en iyi şeyler, en kötü senaryoların sonunda da gerçekleşebilir.

Bu yüzden, birçoğumuzun hayatında belki de bir defa yaşayacağı böyle bir durumu olumlu şekilde değerlendirmesi mümkün.

Evde uzun zamandır edinmek istediğiniz hobilere zaman ayırın, tadilatları halledin. Ama en önemlisi de kendinize ve sevdiklerinize iyi bakın.

Türknet Güvenlik ile Sağlıklı Günler Dileriz. 😊

Ücretsiz Keşif
close slider

ÜCRETSİZ KEŞİF TALEP FORMU