Özel Alanınızın Güvenliğini Sağlayın

Yaşadığınız evi kötü niyetli kişilerden korumak için birçok önlem alıyorsunuzdur. Işığı veya televizyonu açık bırakmak, kapıya ayakkabı koymak, çelik kapı taktırmak hatta dört ayaklı dostlarımızı sadece koruma amaçlı sahiplenmek bunlardan bazıları…

Ne yazık ki kötü bir olay başımıza gelmedikçe hiç yaşamayacağımızı düşünürüz. Fakat özellikle metropollerde bu tehlikeli ve kötü olaylar her an herkesin başına gelebiliyor artık. Kötü bir olayı hiç yaşamayacakmış gibi davranmak o olay meydana geldiği zaman sizi savunmasız bırakabilir.

Yazımızın devamında size, özel alanınızı ve içerisinde bulunduğunuz apartmanı nasıl koruyabileceğinizi aktaracağız. 😊

Eviniz ile başlayalım;

Baştan söyleyelim; eğer bir ev alarm sistemine sahip değilseniz aldığınız veya yaptığınız bütün önlemler sadece anlık ve geçicidir. Yine de hiçbir şey yapmamaktan iyidir. 😉

Evdeyken veya dışarıdayken açık bırakacağınız ışıklar, sizi izlemeden evinize gelen davetsiz misafirler için anlık olarak caydırıcı olabilir. O yüzden evin içerisinde belirli alanların ışıklarını açık bırakın ve bu alanları belirli aralıklar ile değiştirin. Her defasında aynı bölümün ışığını açık gören bir hırsız, bunun bir taktik olduğunu ve evde olmadığınızı fark edebilir.

Kapınızın çelik kapı olması sizi güvende hissettirebilir fakat bir hırsız tarafından çelik kapınızın açılma süresi ortalama 120 ile 150 saniye arasında değişir. Bu yüzden kapınızın girişine taktıracağınız hareket algılayıcı sensörlü lamba ile anlık olarak hırsızı fark edebilirsiniz. Kapınızın kilitlerini belirli aralıklarla değiştirmenizde de fayda var. Özellikle de anahtarınızın kaybolduğunu fark ettiyseniz…

Giriş veya girişe yakın katlarda oturuyorsanız, camlarınızın önünde perde görevi gören çalı veya dalları kaldırmanız gerekecektir. Çünkü dışarıdan girecek olan hırsız, dışarıda camlarınızı perdeleyen şeyleri görünmemek adına kullanabilir.

Sosyal medyayı güvenlik açığınız haline getirmeyin;

Tatile gittiğinizde veya akşam dışarı çıktığınızda sosyal medyada konum paylaşmamaya özen gösterin. Şayet bir hırsız sizi hedef haline getirdiyse, gizli olmayan sosyal medya hesaplarınız üzerinden sizin evde olmadığınızı görebilecektir.

Sıra apartmanda;

Dışarıdan gelenler için görüntülü diafon kullanmanız, zilinize basan kişiyi görmeniz ve yabancılara kapıyı açmamanız için önemlidir.

Aynı şekilde apartmanınızın çevresine yerleştirilen sensörlü lambalar sayesinde gece apartman çevresinde dolaşan kişiler artık görünmez olmayacaktır.

En önemlisi de mahallenizdeki bireyleri ve komşularınızı iyi tanımanız. Kişisel bilgilerinizi çok samimi olmadığınız komşularınız ile paylaşmamanız, güvenliğiniz açısından önemlidir.

Yukarıda saydıklarımız dışında kullanabileceğiniz en güvenilir yol ise bir ev alarm sistemine sahip olmanızdır. Ev alarm sistemi sayesinde evinize yapılan izinsiz girişlerde hemen bilgilendirilir ve kolluk kuvvetlerine haber gönderilir.

“Türknet Güvenlik Ev Alarm Sistemi” kullanarak kendinizi sevdiklerinizi ve özel alanınızı her zaman güvende tutabilirsiniz. 😊

Ücretsiz Keşif
close slider

ÜCRETSİZ KEŞİF TALEP FORMU