Panik Butonu ile Güvenli Sokaklar

Gece geç bir saatte sokakta olmak, eve gitmeye çalışmak, özellikle de yayaysanız gerginlik yaratabiliyor.

Büyük şehirde yaşamanın verdiği karmaşıklık, iyi ve kötünün artık ayırt edilemeyecek duruma gelmesi ve kaos ortamı; bireylerin kendilerini güvende hissetmemelerine yol açıyor. Zorba kişilerin, gaspçıların, tacizcilerin, madde bağımlılarının sokaklarda gece vakti kol gezdiğini göz önüne alarak, kendinizi  güven altına almalısınız.

Gece saatlerinde sokakta tek başınıza yürürken bir kişinin peşinize takıldığını varsayın? Ne yapmanız gerekiyor? Kendinizi hemen kalabalık bir sokağa mı atmaya çalışmalısınız yoksa kolluk kuvvetlerini mi aramalısınız? Peki kolluk kuvvetlerini ya da size yardım edebilecek potansiyel bir yakınınızı aramanız kaç dakikanızı alacak?

Kendinizi tehlike altında hissettiğiniz zaman işler hiç de hayal etmediğiniz gibi ilerleyebiliyor.  Yükselen adrenalin, gerginlik, kaygı seviyesi ve tabi ki korku… Bu şartlar altında kendinizi güven altına alabilecek doğru kararı vermeniz zorlaşıyor.

Bu tarz tehlikeli durumlar için geliştirilmiş olan Türknet Güvenlik Panik Butonu Uygulaması ile tek bir tuşla hem yakınlarınıza hem de 7/24 Alarm İzleme Merkezi’miz vasıtası ile saniyeler içerisinde kolluk kuvvetlerine konum bilginiz ile birlikte tehlikede olduğunuz mesajı gönderilecektir.

Uygulama üzerine kayıt olurken ekleyebileceğiniz acil numaralar ile seçtiğiniz yakınlarınıza da “acil durum” bildirimi, konum bilgileriniz ile gönderilmektedir.

Panik Butonunda Fotoğraf Özelliği!

Güvenlik hizmetlerinde bir ilk olan panik butonunda fotoğraf çekme özelliği ile Alarm İzleme Merkezi’mize, kolluk kuvvetlerine ve yakınlarınıza, Türknet Güvenlik Panik Butonu Uygulaması üzerinden fotoğraf çekerek tehlike bildirimi yapabilirsiniz. Bu sayede alarm merkezimiz, güvenlik birimleri ve yakınlarınız, içinde bulunduğunuz tehlikeyi görsel bir şekilde görebilirler ve ona göre harekete geçebilirler.

Nasıl Çalışır?

Türknet Güvenlik Panik Butonu Uygulaması’nı tehlike altında açtıktan sonra, karşınıza çıkan fotoğraf veya telefon seçeneklerinden birini seçmeniz gerekmektedir.

Fotoğraf özelliği ile yetkililere ve yakınlarınıza ulaşmak isterseniz “kamera” simgesine tıklayarak, durumu tek fotoğraf ile anlatabilirsiniz.

Telefon özelliği için de “telefon” simgesine tıklayarak iletişim merkezimize ulaşabilirsiniz.

Yardım talebi gönderdiğiniz zaman merkeze ve yakınlarınıza bulunduğunuz konumun bilgisi gönderilir. Bu sayede ev veya iş yeriniz dışında Türknet Güvenlik Panik Butonu’nu kullanmak durumunda kaldıysanız, konumunuzun paylaşımı sayesinde yardım en kısa sürede gelecektir.

Türknet Güvenlik Panik Butonu Uygulaması ile gece sokaklarda daha güvende hissederek dolaşabilir, gece geç vakitte eve dönme stresinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

Ücretsiz Keşif
close slider

ÜCRETSİZ KEŞİF TALEP FORMU