Siz de Güvende Olmayı Hak Ediyorsunuz

İçinde bulunduğumuz dönemde hırsızlık vakaları çeşitli sebeplerden dolayı oldukça artmış durumda. Bir hırsızın, sizi hedef haline getirmesi ve sizin hakkınızda fikir edinmesi zaman alsa da evinize girmesi ortalama 45 ila 90 saniye arası, evinizin içini boşaltıp çıkması ise ortalama 6 ila 12 dakika sürmektedir.

Hırsızlar, sizi hedef haline getirmeden önce bir süre izlemekte ve sizin davranışlarınız ve rutinleriniz hakkında fikir sahibi olurlar. Sizin hiç önemsemediğiniz durumlar veya davranışlar bile onlar için evinize kolayca girip, işlerini halletmeleri için “anahtar” olabilmektedir.

Hırsızların sizinle ve eviniz ile ilgili dikkat edeceği ilk ve en önemli şey güvenlik sistemi kullanıp kullanmadığınız olmaktadır. Bazı durumlarda, sizin o anda evde bulunmanız bile gece vakti evinize girmeye çalışan hırsız için caydırıcılık ifade etmemektedir. Kişisel güvenliğiniz bu denli tehlikedeyken sizin de gerekli ve sağlam önlemleri almanız gereklidir. Yoksa kaçınılmaz son ile karşılaşma olasılığınız yüksek olacaktır.

Peki Aldığınız Önlemler Bu Durumu Yaşamanızı Engelleyecek Kadar Etkili mi?

Sadece güvenlik hissi verdiği için bireyler, sitelere her ay yüksek kira ve aidat ödüyor. Kapı girişinde bulunan güvenlik kulübesi veya belli noktaları çeken güvenlik kameraları da ne yazık ki hırsızlara düşündüğünüz kadar caydırıcı etkide bulunmamaktadır. Eğer hedef haline geldiyseniz ve yeterli şekilde kişisel ev güvenliğinizi sağlamadıysanız er ya da geç kötü son ile karşılaşacaksınız. Bu yüzden güvenlikli bir sitede yaşıyor olsanız bile mutlaka kişisel ev alarm sisteminizi evinize entegre etmelisiniz.

Günümüzde hırsızlar için en caydırıcı yöntem ev alarmları ve güvenlik sistemleridir. Hareket sensörü ve siren çalma özelliği ile sadece sizi değil; komşularınızı ve güvenlik güçlerini de uyarmaktadır. Güvenlik sistemi bulunan bir daireye hırsızların girme olasılığı yüzde 68 oranında azalmaktadır.

Güvenlik sisteminin kurulu olduğu eve yine de girmeye çalışan bir hırsızın yakalanma olasılığı çok yüksektir. Siren çaldıktan saniyeler sonra 7/24 alarm izleme merkezine düşen bildirim sayesinde, anında durumdan haberdar olursunuz ve olası bir kötü sonucu en başından engellersiniz.

Önleminizi Kendiniz Alın

Değinilmesi gerekilen bir diğer konu ise kendinizi yeterince güvende hissedip herhangi bir önlem almaya gerek duymamanız. Komşularınızda bulunan ev alarm sistemleri sebebi ile “zaten hırsızlar buraya dadanmaz” diye düşünmeniz, sizi direkt olarak hedef haline getirebilir. Komşularınızda bulunan güvenlik sistemlerini bilen hırsız, sizde bulunmaması sebebi ile güvenliğinizi fazla düşünmediğinizi ve gerekli önlemleri almadığınız yönünde davranış gösterebilir.

Özellikle, gelen yaz ayları itibari ile birçok birey tatil için bir süre evlerinden ayrılıyorlar veya bütün tatil dönemini yazlık evlerinde geçirebiliyorlar. Bu durumda da hırsızlar için tatil dönemleri ekstra avantajlı bir dönem haline gelmektedir. Uzun süre evinizden uzak kalmanız demek eğer güvenlik önlemleriniz yetersiz ise direkt olarak hırsızlara açık kapı bırakmak anlamına geliyor. Evinize göz kulak olmasını istediğiniz komşunuz ise her dakika sizin kapınızı gözleyemeyeceği için eviniz, günün büyük çoğunluğunda ve özellikle gece saatlerinde hırsızların girmesi için büyük kolaylık halini alacaktır.  Huzur içinde geçireceğiniz, bütün kışın stresini atacağınız yaz tatillerinizin kötü anılar olarak kalmaması için gitmeden önce mutlaka güvenlik sisteminizi özel alanınıza entegre etmelisiniz.

Evinize taktıracağınız ev alarm sistemleri sizi, hırsızların gözünde güvenlikli ve zorlu bir hedef haline getirir. Hırsız, sizin günlük rutinlerinizi bilse dahi evinize girmek onun için neredeyse imkansız hale gelecektir. Bu yüzden kendinizin ve sevdiklerinizin güvenliği için, hangi muhitte ve sitede yaşarsanız yaşayın mutlaka kendi güvenlik sistemlerinizi de kurmayı ihmal etmeyin.

Ücretsiz keşif formunu doldurarak ev alam sisteminiz için ilk adımı atabilirsiniz.

Türknet Güvenlik ile güvende kalın…

Ücretsiz Keşif
close slider

ÜCRETSİZ KEŞİF TALEP FORMU